The Farm 51 – przewidujemy dalsze wzrosty.

The Farm 51 jest to spółka zajmująca się produkcją gier komputerowych. Siedziba znajduje się w Gliwicach, w województwie śląskim. Aktualnie najważniejszym wydarzeniem jest wychodząca w tym roku gra pod tytułem Get Even.

Rozgrywka będzie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (FPS) i utrzymana w stylu dreszczowca.  Gracz rozpoznaje w niej fabułę dzięki dialogom oraz przemierzaniu otoczenia przez głównego bohatera – Cole Black. Przy produkcji zastosowana została technologia fotogrametrii, czyli skanowania 3D obiektów i postaci.  Jest ona rozwijana wraz z placówkami naukowo-badawczymi oraz niezależnymi specjalistami.  Ścieżka audio w grze zależna jest od wydarzeń zaistniałych w trakcie rozgrywki. Muzyka w grze bardzo dobrze buduje napięcie.

Warto obejrzeć 15-minutowy gameplay udostępniony na profilu Eurogamer w serwisie Youtube.

Gra powstała na silniku Unreal Engine, a opinia mediów na całym świecie nie szczędzi pochwał pod adresem tego polskiego projektu. Premiera gry została ustalona na 26 maja 2017 roku. Będzie ona dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Firma Bandai Namco, tj. dystrybutor gry przewiduje sprzedaż produktu na poziomie 300 tys. do 1 mln kopii.

 

Analiza fundamentalna

Wykres spółki The Farm 51 na New Connect od debiutu (14 marca 2012) do 13 marca 2017
The Farm 51 (F51, New Connect), świece miesięczne, zakres: 14.03.2012-14.03.2017, źródło: bankier.pl

Spółka notowana jest na New Connect. Wycena na dzień dzisiejszy (14 marca 2017) wynosi 22,90 zł za akcję. Od 31 października 2016 roku zalicza stopniowy wzrost wyceny miesiąc do miesiąca co przedstawione zostało na wykresie obok. Warto zwrócić uwagę, że od trzech miesięcy pokonywane są kolejne poziomy cenowe i osiągane rekordy spółki.

Można być pozytywnie nastawionym co do dalszych wzrostów wartości spółki, gdyż The Farm 51 już pracuje nad kolejną produkcją  – multiplayerową grą akcji w perspektywie pierwszoplanowej – World War 3. Gracze wcielą się w niej w żołnierzy z całego świata. Główny nacisk położony w niej będzie na współpracę zespołową, a nie typową dla strzelanin wymianą ognia. Wiadomo już, że będzie możliwa walka po stronie Wojska Polskiego. Ta gra, podobnie jak Get Even oparta będzie o silnik Unreal Engine 4. Premiera World War 3 przewidywana jest na przyszły rok z czym oczywiście wiążę największe szanse na wzrosty na giełdzie. Jak poinformował wiceprezes Łukasz Rosiński w II kw. The Farm 51 zostanie przeniesiony na główny parkiet GPW.

 

Ciekawostki
Największym udziałowcem The Farm 51 jest mBank SA.

Równo pięć lat temu spółka The Farm 51 zadebiutowała na New Connect. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji tej małej rocznicy.

 

Jestem pewien, że warto będzie śledzić tę spółkę przez kolejne miesiące.

Źródła:
bankier.pl
thefarm51.com