POLSKI BANK KOMÓREK MACIERZYSTYCH S.A z dobrymi rokowaniami

W dzisiejszym wpisie przyjrzę się bliżej spółce notowanej na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o tickerze BKM.

Na stronie firmy możemy dowiedzieć się więcej o jej działalności  – pozwolę sobie zacytować:

” Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce. Zaufało nam już 130 000 Rodziców, co stanowi 85% Rodziców, którzy podjęli decyzję o bankowaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej przy porodzie.

Jakość PBKM potwierdzają najważniejsze na świecie certyfikaty jakości i zaufanie jakim darzą nas takie instytucje jak Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, fundacje, środowisko lekarskie i położnicze. Nasze doświadczenie na rynku to także największa w Polsce, udokumentowana ilość komórek macierzystych wydanych do przeszczepień.

Jakość PBKM potwierdzają najważniejsze na świecie certyfikaty jakości i zaufanie jakim darzą nas takie instytucje jak Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, fundacje, środowisko lekarskie i położnicze. Nasze doświadczenie na rynku to także największa w Polsce, udokumentowana ilość komórek macierzystych wydanych do przeszczepień. „

W obecnych czasach branża związana z komórkami macierzystymi zyskuje na znaczeniu ze względu na co raz nowsze postępy w technologiach związanych z wykorzystaniem ich w medycynie. Tkwi w tym ogromny potencjał, jeżeli ktoś chciałby zgłębić ten temat to pod tym linkiem odsyłacz do naukowego opisu.

W związku powyższym spółka ta w mojej opinii jest ciekawym typem na średni/długi termin. Przyglądając się wynikom finansowym z raportów rocznych pokazują one pozytywne tendencje. Poniżej zilustrowane liczbowo i graficznie poszczególne wartości poszczególnych pozycji z RZIS:

Pełen obraz z analizą przygotowany na podstawie raportów rocznych dostępny dzięki serwisowi biznesradar dostępny tutaj.

Spółka w zeszłym tygodniu dostała pozytywną rekomendacje od Haitong Banku co potwierdza dobre rokowania dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Dom Maklerski MBanku wydał podobną 22 grudnia 2016 roku. Obecna wycena Haitong`a wskazuje na cenę docelową 66,4, MBank wskazał 70 zł.

Patrząc od strony technicznej na wykres mocnym sygnałem do kupna byłoby wybicie okolic poziomu 61 zł.

Warto również o komunikacie podanym 2 lutego 2017 roku przez spółkę:

„Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów”

Informacja ta otwiera dodatkowe furtki odbiorców na amerykańskim rynku, jeżeli dobrze to wykorzysta to jej przychody mogą znacznie wzrosnąć.

Z tych właśnie powodów dodaję tę spółkę do moich obserwowanych i uważam, że warto się jej przyjrzeć.


Treść niniejszego wpisu jest wyłącznie informacyjno-edukacyjna, a poszczególne teksty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego. pieknogieldy.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści, w szczególności nie wskazuje konkretnych spółek w celach zainwestowania, ani nie zachęca do inwestowania w ogóle.

Polecane artykuły

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu www.pieknogieldy.pl . Moim nadrzędnym celem jest ciagłe poszerzanie wiedzy na temat rynków finansowych z naciskiem na rynek kapitałowy i forex. Ważnym aspektem jest dla mnie rola psychologii w inwestowaniu. Realizuje swoją pasję aktywnie inwestując na tych rynkach od 3 lat, wymieniam doświadczenie w dwóch organizacjach - Trading Jam Session oraz SKN Taurus, którego jestem założycielem. "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Founder of www.pieknogieldy.pl . My overriding goal is to continue expanding the knowledge of the financial markets with a focus on capital market and foreign exchange. I realize this by trading on regulated markets and OTC, I share experience in two organizations that I belong - Taurus and Stock Jam Session. "Buy rumors, sell facts". "Buy rumors, sell facts"