Polimex i wtorkowe „rozczarowanie”

 

Od piątku w popularnych serwisach branżowych i grupach tematycznych na portalach społecznościowych aż huczało od wieści na temat spółki notowanej na głównym parkiecie GPW Polimex-Mostostal.  Furorę wśród inwestorów wywołały wybicia lokalnych szczytów (mowa o szczytach z 2014 roku) oraz rekordowy wolumen na spółce tej wielkości. Od około 3 lat notowania spółki wahały się w okolicach kilku złotych, by odbijać się od poziomu 6 złotych za akcję. W grudniu spółka ten opór pokonała, aby w kolejnych miesiącach pokazywać silne wzrosty kursu aż do 13,8 zł.

Do dnia dzisiejszego wszystko wyglądało bardzo optymistycznie – otwarcie z niewielką luką wzrostową i dalsze wzrosty aż do 17,4 zł … po których kurs poszybował w dół z ogromnym impetem, by osiągnąć minimum na 10,66 zł i na koniec dnia ustabilizować się na 11,26 zł .

Fluktuacjom tym towarzyszył oczywiście ogromny wolumen. O czym mogą świadczyć te zawirowania? Czy to tylko ruchy wywołane przez spekulantów krótkoterminowych, którzy realizowali szybkie zyski z transakcji o terminie nie większym niż trzy ostatnie miesiące? W mojej opinii właśnie tak. Być może jest to okazja do dokupienia na korekcie akcji spółki, która technicznie wygląda bardzo dobrze i wzbudza ogromne zainteresowanie szerokiej publiki.

Polecane artykuły

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu www.pieknogieldy.pl . Moim nadrzędnym celem jest ciagłe poszerzanie wiedzy na temat rynków finansowych z naciskiem na rynek kapitałowy i forex. Ważnym aspektem jest dla mnie rola psychologii w inwestowaniu. Realizuje swoją pasję aktywnie inwestując na tych rynkach od 3 lat, wymieniam doświadczenie w dwóch organizacjach - Trading Jam Session oraz SKN Taurus, którego jestem założycielem. "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Founder of www.pieknogieldy.pl . My overriding goal is to continue expanding the knowledge of the financial markets with a focus on capital market and foreign exchange. I realize this by trading on regulated markets and OTC, I share experience in two organizations that I belong - Taurus and Stock Jam Session. "Buy rumors, sell facts". "Buy rumors, sell facts"