Hossa na złocie

 

Złoto okiem daytradera

Hossa nawiedziła rynek złota w 2017 roku. Od stycznia z poziomu 1137 dolarów za uncje do 1285 dolarów obecnie w kwietniu.

Rysunek 1 ZARYS ZŁOTA DO DOLARA W 2017

Obecnie złoto ukazało tendencje do ruchu wzrostowego 7 kwietnia. Świeca dzienna, która wtedy się utworzyła była w większości spowodowana atakiem rakietowym USA na bazę w Syrii. Świeca ta to Pin-bar, dobry sygnał do otwierania krótkich pozycji na złocie. Sygnał został zanegowany 2 dni później.

 

13 kwietnia prezydent Usa Donald Trump jednym zdaniem wywołał kolejną fale wzrostów na złocie oraz osłabienie dolara. Jak widzimy na rysunku pierwszym cena złota jest pod pierwotną linią trendu, co może kojarzyć się z nadchodzącą korektą lub mniej prawdopodobną zmianą trendu. Wiele czynników między innymi ETF zrzeszający kopalnie złota, notowany na NYSE –GDXJ świadczył o powrocie cen złota do poziomu z przed wyborów prezydenckich USA.

 

Sytuacja geopolityczna jest obecnie bardzo ciekawa. Działania Stanów Zjednoczonych mają obecnie największy wpływ na rynek cennego kruszcu jakim jest złoto. Sytuacja przed Wielkim Piątkiem wydaje się być stabilna pozostało czekać na dalszy rozwój ceny po długim weekendzie.

 

 

 

Polecane artykuły

Aktywny spekulant już od ponad 3 lat. Pasjonata rynku finansowego, głównie spekulujący na złocie, surowcach oraz aktywne obserwowanie walut rezerwy światowej. Zwolennik analizy technicznej. Planuje poszerzyć swoją wiedze o rynek GPW oraz automatyzacji handlu.