GETIN NOBLE BANK ZASKAKUJE. ALE CO DALEJ?

W środowisku hossy panującej na dobre od roku na polskim rynku kapitałowym, warto przyjrzeć się też sektorowi banków, w tym wpisie skupię uwagę na GNB – drugim co do wielkości banku z Polskim Kapitałem. Dzisiaj spółka ogłosiła nową emisję obligacji na 55mln zł. Jej kupon stanowi wibor6m +5% co stanowi atrakcyjną lokatę kapitału. (tu link jako hiperlink)

Ogłoszenie emisji prawdopodobnie była przyczyną dzisiejszych wzrostów na poziomie 8,42%.  Kurs w ostatnim roku oscylował w okolicach 1,12-1,89 zł, wzrosty, które zaczęły się na początku roku ewidentnie kurs z tej konsolidacji i rozpoczęły zmianę trendu na krótkoterminowy trend wzrostowy. Trwałość wybicia podparta jest dużym wolumenem. Następne istotne opory znajdują się na poziomach 2,55 zł i 3,02.

W najbliższym czasie (24.03.2017) planowana jest publikacja raportów za 2016 rok, które mogą mieć duży wpływ na kurs i określić jego kierunek. Kalendarium wydarzeń dostępne tutaj: http://gnb.pl/kalendarium Jeżeli spółka pokaże dobre (lepsze) wyniki to wzrosty mogą sięgnąć do 3 zł. Zanegowanie scenariusza będzie stanowić spadek do poziomu 1,87 zł . Warto dodać, że kurs będzie podążał za indeksem wig-banki który w ostatnim kwartale rośnie.

WIG-BANKI

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu www.pieknogieldy.pl . Moim nadrzędnym celem jest ciagłe poszerzanie wiedzy na temat rynków finansowych z naciskiem na rynek kapitałowy i forex. Ważnym aspektem jest dla mnie rola psychologii w inwestowaniu. Realizuje swoją pasję aktywnie inwestując na tych rynkach od 3 lat, wymieniam doświadczenie w dwóch organizacjach - Trading Jam Session oraz SKN Taurus, którego jestem założycielem. "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Founder of www.pieknogieldy.pl . My overriding goal is to continue expanding the knowledge of the financial markets with a focus on capital market and foreign exchange. I realize this by trading on regulated markets and OTC, I share experience in two organizations that I belong - Taurus and Stock Jam Session. "Buy rumors, sell facts". "Buy rumors, sell facts"

Posted Under