ECB i oczekiwania wobec EUROZONy

Dziś o 14:30 dowiemy się jaką wizję na politykę monetarną ma ECB. Oczekiwania inwestorów są jasne – 99,8% prawdopodobieństwa na brak zmian w IR i pozostanie ona na poziomie -0,4%. Oto tabela przedstawiająca obecny rozkład prawdopodobieństw:

Dodatkowo w dniu dzisiejszym wystąpiła rekordowa ilość spekulacyjnych długich pozycji na eurodolarze.

Nie chcę nawet sobie wyobrażać, jak rynki mogłyby zareagować na inną decyzję niż oczekiwana… Jedno jest pewne- działoby się …

Polecane artykuły

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu www.pieknogieldy.pl . Moim nadrzędnym celem jest ciagłe poszerzanie wiedzy na temat rynków finansowych z naciskiem na rynek kapitałowy i forex. Ważnym aspektem jest dla mnie rola psychologii w inwestowaniu. Realizuje swoją pasję aktywnie inwestując na tych rynkach od 3 lat, wymieniam doświadczenie w dwóch organizacjach - Trading Jam Session oraz SKN Taurus, którego jestem założycielem. "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Founder of www.pieknogieldy.pl . My overriding goal is to continue expanding the knowledge of the financial markets with a focus on capital market and foreign exchange. I realize this by trading on regulated markets and OTC, I share experience in two organizations that I belong - Taurus and Stock Jam Session. "Buy rumors, sell facts". "Buy rumors, sell facts"