Auto Partner S.A. publikuje raporty roczne. Wyniki bardzo dobre

Spółka jak sama jej nazwa wskazuje działa w branży motoryzacyjnej – konkretnie specjalizuje się w imporcie i dystrybucji części zamiennych do wszystkich pojazdów wyłączając wolnobieżne i ciężarówki. Poprzez elektroniczny system zamówień i swoją infrastrukturę logistyczną realizuje dostawy w trybie just-in-time.

Metody, które spółka przyjęła zaowocowały świetnymi informacjami finansowymi, o których dowiadujemy się z opublikowanego dzisiaj tj. 4 kwietnia 2017 roku, raportu. Poniżej liczbowe i graficzne przedstawione niektóre pozycje z raportu:

Poniżej wyrażone procentowo pozytywne tendencje w stosunku do roku ubiegłego:

Przychody ze sprzedaży: wzrost o 36.01% r/r
Zysk ze sprzedaży: wzrost o 59.40% r/r
Zysk operacyjny (EBIT): wzrost o 68.37% r/r
Zysk przed opodatkowaniem: wzrost o 108.21% r/r
Zysk netto: wzrost o 111.10% r/r

Oto komentarz prezesa zarządu Aleksandra Góreckiego:

W 2016 roku odnotowaliśmy dynamiczny, 36-proc., wzrost przychodów zarówno w kraju jak i na rynkach zagranicznych. Jednocześnie istotnie zwiększyliśmy zyskowność Grupy. W tym okresie znacznie rozbudowaliśmy ofertę wprowadzając dwie nowe marki własne oraz rozszerzając asortyment o nowe linie dla samochodów osobowych i motocykli. Dzięki dywersyfikacji oferty docieramy do różnych segmentów produktowych i cenowych. Otworzyliśmy również aż 13 nowych filii. Dynamicznie rozwijamy także ogólnopolską sieć niezależnych warsztatów MaXserwis – na koniec 2016 roku było ich 50, wobec 15 rok wcześniej. Warsztaty jako segment klientów są kluczowymi odbiorcami naszych produktów.

Dotyczy to zarówno krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w których można zauważyć polepszającą się sytuację gospodarczą, co ma przełożenie na wzrost zakupów samochodów, jak i Europy Zachodniej, gdzie rynek napraw oraz części samochodowych osiąga znacznie wyższe wartości niż na wschodzie. Rozbudowa oferty, sieci dystrybucji i powierzchni magazynowej pomoże nam w dalszej dynamizacji rozwoju grupy. Naszym celem jest umacnianie naszej rynkowej pozycji i budowanie wartości grupy dla jej akcjonariuszy.

Spółka jest notowana na GPW od 2016 roku i od IPO zdążyła urosnąć o 122,69%.

Koniunktura gospodarcza sprzyja dalszemu rozwojowi grupy czego życzy autor artykułu jednocześnie dodając ją do obserwowanych.

 

Polecane artykuły

Redaktor naczelny. Założyciel serwisu www.pieknogieldy.pl . Moim nadrzędnym celem jest ciagłe poszerzanie wiedzy na temat rynków finansowych z naciskiem na rynek kapitałowy i forex. Ważnym aspektem jest dla mnie rola psychologii w inwestowaniu. Realizuje swoją pasję aktywnie inwestując na tych rynkach od 3 lat, wymieniam doświadczenie w dwóch organizacjach - Trading Jam Session oraz SKN Taurus, którego jestem założycielem. "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Founder of www.pieknogieldy.pl . My overriding goal is to continue expanding the knowledge of the financial markets with a focus on capital market and foreign exchange. I realize this by trading on regulated markets and OTC, I share experience in two organizations that I belong - Taurus and Stock Jam Session. "Buy rumors, sell facts". "Buy rumors, sell facts"